Lipový med od včelára

s DPH 9.95 s DPH

Dostupné na objednávku

Kategórií: Značky: , , , , , , , , Product ID: 4169

Viac o produkte

Kvalitný včelí med, ktorý pochádza zo Slovenskej republiky – Obec Veľké Lovce, okres Nové Zámky.

 

Lipový med vďaka svojej lahodnej chuti a pomalšej kryštalizácii patrí medzi najžiadanejšie a najchutnejšie medy vôbec.

Obsahuje množstvo enzýmov. Z ľudového liečiteľstva nám sú práve pri lipovom mede známe jeho protizápalové účinky. Veľmi dobre nám preto poslúži pri zápaloch horných dýchacích ciestzápaloch priedušiekprieduškovej astmezápaloch hrdlazápaloch nosných dutín, pri angíne. Lipový med podporuje vykašliavanie.

Výborne sa hodí v kombinácii s bylinkovými čajmi.

Každého konzumenta poteší jeho príjemná lahodná chuť. Osobne sa pri lyžičke lipového medu mysľou prenesiem priamo do včelnice, kde sa skĺbi vôňa dreva s príjemnou vôňou včelieho vosku a vytvorí tým neopísateľnú čuchovú kulisu. Práve táto vôňa sa prenesie prostredníctvom lipového medu priamo na jazyk a zanechá vo Vás krásny gurmánsky zážitok.

Kryštalizácia je pomalšia. Med je svetlejšej jantárovej farby.

Med je najznámejší a najdôležitejší včelí produkt.

Je to hodnotná dietetická potravina, sladidlo a “liek”.

Včely pozbierajú nektár alebo medovice a iné sladké šťavy rastlinného pôvodu, ktoré obohatia látkami z vlastného tela (enzýmy a živočíšne bielkoviny z hltanových žliaz), pozmenia vo svojom tráviacom ústrojenstve a uskladnia v plástoch, kde potom táto hmota dozrieva na med.

Obsah jednoduchých cukrov-obzvlášť glukózy je veľmi dôležitý pre organizmus, pretože je priamo vstrebávaný sliznicou do krvi.

Tým dodáva telu energiu okamžite. Je to hlavný zdroj výživy svalového tkaniva. A preto sa med hodí na rýchle posilnenie ťažko pracujúceho človeka, športovcov a pod.

Veľmi rýchlo osvieži aj jedna lyžica medu.

Angína, Astma, Chrípka, Kašeľ, odkašľávanie, Nádcha, Prechladnutie, Priedušky, Svaly, Únava, Zápal dýchacích ciest, Zápal nosohltanu

Hmotnosť

950g

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Lipový med od včelára”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Domov
Účet
0
Hľadať